Perşembe, Ekim 13, 2011

Gündem!!!!


88 yıl önce Ankara başkent olmuş, Yakın zamanda elmanın yaratıcısı Jops öldü ölürken de BB sistemini bozduğu dedikodusu fena dönüyor (bence BB yasta yani yas tutarken sisteme ara verdiler), Defne Joy’u da kaybettik, Kanserin tedavisi bulundu tıp baya ilerledi hatta klonlamalar devam ediyor, Adrian ile Paracıkoğlunun arasında bişiler var söylentisi çıktı, Nil Hürriyet gazetesinde yazmaya başladı, Avşar pepsi reklamlarına çıkmaya başladı hatun bir içim su olmuş,  Ajda fln halt eder yani! Bu arada Ajda ölmedi tıp ilerledi demiştim sanırım kadını başka birine benzettiler artık “gelin de görün onu bambaşka biri” toplamışlar dağılan sarkan her yerleriniJ Reha muhtar ne yapıyor acaba ? Kenan ONUK’u andım geçenlerde en iyilerdendi.. Erken öldü L Sporda da iyiyiz hani! Ampulde tasarruf kararı almaya çalışıyor bilinçli milletimiz çok gereksiz harcıyormuş yani kötü şeyler oluyormuş.. E elektrik bu J dikkat gerektirir. Sinema dünyası iyi oldu senaryolar çok başarılı artık. Hüngür hüngür ağlıyorum mesela… Mahsun arabeski bıraktı ve diğer arabeskçilere de aynı çağrı yapılıyor… (Azer Bülbül’ü uzaya evrenin keşfine gönderecekler herhal) portakal orda kal diye şarkı yapıldı! Ajdardan bahsetmiyorum bile. Hayvanlarımız koruma altında J Dernekler mikemmel çalışıyor! Bebek taksim Kadıköy Ortaköy gibi semtlerin hayvanlarının keyfine demeyin iyiler yani! E bu derneklerin bakış açıları bu kadar ne yapsınlar!!! Köylü amcamın inekleri hasta olmuş ölüyorlar kimin umrunda… Ama bebekte minik kedi yavrusu görünce orta halli arabalarını durdurup iner o kediye güzel paralar harcarlar.. Yardıma muhtaç ablasııııı!! Peh! Amcamın ineklerininde yardıma ihtiyacı var ama sizin yolunuz belli. Öyle değiştirmezsiniz ki! Görmez duymazsınız…

Somali de açlık oldu oooo yılın felaketi.. yardım programları yapıldı içlerimiz sızladı… bir avuç insan için oralara gidildi onların buraya getirilmesi daha kolay idi oysa… göstermelikti her şey ! biz yardımsever devletiz iyiyiz çok yufka yürekliyiz mesajları verildi dünyaya! Neden? Yakın zamanda bize de böyle yardımlar gelsin diye… E artık bu ülkede TC vatandaşı olmak haksızlıklar görmek demek. Elin Rusları Almanları gelir üç beş kuruşa konut alır sonra bir bakarsın güzelim vatanında dilini konuşan kimse yok! İnanmayan gitsin Antalya/Alanya’da üç beş tur atsın!!!!

Kim kimin ülkesinde kimin kimde ne çıkarı var kim kime saygısızlık yaptı kim kime haksızlık ediyor..? boşverelim öyle isteniyor. Düşünmek yasak arkadaş! Düşünme! Sakın ola!

Bir de Trabzonda blues festivalini kaldırmak isteyen gruplar oluşmuş! Hey yarrraapppim! Ne tuhaf milletiz! Bırakın olsun doymak isteyen gitsin doyursun ruhunu size ne??? Cuma Müslümanları sizi!!!!
Sadece Cuma günleri!!! Ha bir de yıla birkaç kez olan özel günler!!!

Son durumlar böyle kardeş! Özel hayata saygı kalmadı… bunu söylemeyi unutuyordum az kaldı!!! Hayatlara saygısı olmayanı insan yerine koyan ne olsun emi! Küfür edin  bana öyle bir şey yaptığımda!!! 
Gerçekten, acayip ciddiyim!


Hiç yorum yok: