Pazar, Ekim 30, 2011

Soruma yanıt verin.. Gerçekten sordum...????

Ölür gibi yapınca acım diner mi sence?

Ya da uyur gibi yapsam?

2 yorum:

MORlu HURİye dedi ki...

Ölülerin canı acımız. Çünkü ölüler acıyacak cana ölme eylemini gerçekleştirdikten sonra artık sahip değildirler. Ölür gibi yapıldığı zaman ise, gerçek bir ölme durumu içersinde bulunulmayacağı için geçici bir çözüm elde edilmiş olunacaktır. Ve ölür gibi yapma hali bırakıldığı zaman, acı, söz konusu canda, kendinden bir şey eksiltmeden varlığını sürdürmeye devam ediyor olacaktır.

Ben acını zamana hatta zamanın akışına bırakılması gerektiğine inananlardanım. Yani onunla savaşmak yerine, o yok sayılmalı.. O bünyenin tüm kalelerini zapt edilmişken, can bu durumu umursasa bile, umursamıyormuş gibi yapmalı, hayata dair yaşanmışlıklara karışarak söz konusu acıya dil çıkarmalı hatta nanik bile yapmalı.. :)

Heraklitos demiş ya' aynı nehir de iki kere yıkanılmaz' diye.. Dünya bir akışın içinde.. Hiç bir şey aynı kalmıyor. Bu gün var olan yarın yok olur ya da tam tersi.. Acı da bir gün bitecektir. Bitmese bile acının kendisindeki varlığına alışan bünyeyi eskisi kadar acıtmayacaktır.

Kısacası; beklemeli.. Beklerken waffle yenmeli.. Waffle bazıları için o kadar tatlıdır ki, acının acısını bastırır. En yakın arkadaşlar ise yakın arkadaşlarına waffle ısmarlamak için vardır. ;)

uykumgeldiyine dedi ki...

Çok aptalım keşke ölsem:) ölsemde nasıl bir şey olduğunu düşünmenin ötesine geçip yaşasam :) belki başka bir evrene yolculuk yaparım.. mmm vallahi güzel geliyor kulağa. ilgi çekici. ammaaa velakin sizleri burda bırakmaya gönlüm elvermez çok özledim lann! gideceğim yerde başlarını şişirebileceğim birilerini bulmamda muallakta :)))

aslında ruhumuzda yırtıklarda tüm sorunlar. sorunların merkezini buldum ve sanırım çözüm yoluna da yaklaştım... hadi garriiii gelsin 17 aralık sonrası :))

ayyy kocaman salak bir nanik yaptım O'na zaten! hayata bir sktir git bile dedim yani. yaptım ben.

haydiii gelll haydiii gelll waffle yiyelim derdini al da gellll :))

seni seviyorum aşkisoşum :)))