Pazartesi, Ekim 24, 2011

Türkiye'de bir erkeğin ömrü 20-30 yaş arasındadır!Stres içindedir 19’una basan her Türk genci… Ölüme yaklaşır çünkü. O’ndan daha çok üzülür Türk Anası. Oğlunu ölüme yolcu edecektir… Bin bir zahmet ile büyüttüğü yavrusu adım adım yürümüştür ölüme. Aslında bunun için büyümek dışında yaptığı bir şey yoktur. Gelişmekte olan bir ülkeyiz, hatta mükemmel ülke, iyi niyetli, fedakâr ülke tavırları sergileriz diğer milletlere. Ya kendi içimize? Sanki oyun oynar gibi strateji savaşlarının yükümlülüklerini, sonuçlarını biz çekiyoruz.

Kimisi askerlik oynar, kimisi hırsız polis oynar, kimisi de evcilik oynar… Güneydoğumuz askerlik oyunları ile doludur bizim. Üniversitelerimiz ya da kamu çalışanlarımız daha doğrusu oyun bozan arkadaşlarımız hırsız polis oynarlar… Ankara’mız ise evcilik oynar!!! Oyunun kurallarını değiştirirler öyle estiği gibi!!!

Doktorculuk oynamak ve o evcilik oynayanlar için beyni nakli yapmak isteyenlerdenim aslında J şakacıktan değil gerçekten ! ihtiyaçları var çünkü!!!

Hiç yalıdan, köşkten, villadan ya da vekil çocuklarından şehit haberi duyduk mu?

Hayırrrr!!!

İşte çifte standart!!!

Bir de bu böyle de kalmadı!!! Çirkinleşildi!!!

“Ananı da al git” denildi… “gerçekten…”

Çorum’lu şehit Mehmet’imizin acısına anası dayanamayınca ertesi gün o da öldü!
Mehmet anasını da aldı gitti!

""""""""Bu vatana o anayı bırakmadı…""""""""" E öyle dediler!

İt herifler… Her şeye zemin hazırlayıp sıyrılmaya çalışmak dışında ne yaparsınız! Aslında sıyrılmaya çalışılmaz bile!!!

Dikkatimi çeken ufak bir yazı;

“Şehit Ast.Mehmet Bozkuş'un Günlüğü:''Bugün var ya aşkım... Bu terörün bitmeyeceğine bir kere daha şahit oldum. Gözümüzün önünden on katır on kişi geçiyor, ‘gidelim öldürelim' diyoruz göndermiyorlar. Helikopter çağırıyoruz yollamıyorlar. Bir de bunun üzerine adamları telsizlerinden de dinliyoruz. Hala elimizi kolumuzu bağlı tutuyorlar, çıldırıyoruz. Adamlar resmen önümüzden geçiyor. Biz de öyle salak saçma dağ başında bekliyoruz, neye kime hizmet ettiğimizi bilmiyoruz, ilk defa burada bulunuşumuzun boş olduğunu anladım" 
Şehit Ast. Mehmet Bozkuş'un günlüğünden!

Sanırım özeti her şeyin…Biz Türk kızları erkek arkadaş edinirken, evlenecek iken dikkat ederiz askerliğini bitirmiş mi diye? Niye bunları yaşamak zorundayız?? Neden ölsünler ki? Yaşıtlarım en yakınlarım canlarım arkadaşlarım var benim! 20’lerini geçtiler.. Yarın cenazelerine gitmek istemiyorum. Onlarla bir daha oturup kahve içememenin telefon ekranında arayan kişi isimlerinde onları görememenin ve bende yaratacağı yıkıntının acısını ömrümce yaşamak istemiyorum! 

Türkiye’de bir erkeğin ömrü 20-30 yıl arası değişiyor… bu aradaki sürece ne sıkıştırabilirlerse…

İnsan gücüne gerek kalınmadığı şu devirde CAN’larımızı piyon yerine koyanlar ateşin altına itenler ile çok fena kavga halindeyim!

İyi ki kız doğmuşum! Vatan millet koruması elde silahla yapılamayacağı bu dönemde bu saçmalıklar yüzünden.. iyi ki!

R.Dink'in de söylediği gibi: "Adalet cesaret ister!"

Ve biz yok oluyoruz..

Benzer hikayeler ile…

Çok konuşmadan “Anacığımı da alıp gideyim!”


Hiç yorum yok: