Çarşamba, Aralık 26, 2012

Bombokluğun 932746236235rsdgkahdk.. şekli


Derinden bir offff çektikten sonra…

Güzel cümlelerin, etkileyen kitapların, olgun insanların geçmişine baktığımızda sağlam bir acının olduğunu görürüz. Yazan kişi erkek ise kendine bile söylemez kadının fahişe ruhunu! Ya da yazan kişi kadın ise onun piçliklerini kendine bile anlatamaz. Süslü püslü cümlelerle acısının kaynağını yumuşatacağını düşünür, düşündükçe kibarlaşır cümleler. Oysa ki ne güzeldir şerefsizlik yapanın arkasından küfür etmek… ama olmaz işte illa iyi göstereceğiz önce kendimize sonra anlattıklarımıza…

En derin yaralarından, sözlerinden yaptıklarından bahsetmeyiz. “”Ben böyle yaptığım için o böyle tepki verdi sonra kırıldık yapamadık bitti.”” Ne kadar güzel görünüyor dimi bu cümle? Hadi ama halledilir zamana bırakın falan filan öğütleri geliyor ardından. Ama öyle değil ablacım ağabeycim bir bekleyin yorum yapmayın hatta sormayın meraklı komşularım . bizleri kedi köpeklerle arkadaşlık yapmak zorunda bırakmayın. Onlara anlat dur en fazla mırmır ya da havhav…  

Evlilikler daha beter… Görüyorum, hatta evli birilerini görünce yapışıyorum sorularımla yakalarına. Aynı sorularıma aynı cevaplarımı alıyor olmam durumun gerçekliğini gösteriyor ama ben inatla bu durumda ironi var diye yırtıyorum kendimi.  Zamanla birbirini sevmeyen insanlara, birliktelikten keyif almayan ev arkadaşlıklarına dönüşüyor bu durum. Bombokluğun 932746236235rsdgkahdk.. şekli diye buna diyoruz. Cehennem denilen yer ateş ve odunlardan hatta kıl kadar ince köprülerden oluşmuyor sadece. Yaşarken de kendimize bu saçmalığı yapıyor, keyifle geçirebileceğimiz dakikaları cehenneme çeviriyoruz.

Yani bu işler iki ucu boklu değnek. Olması da sorun olmaması da. Hayata ne kadar çok kişiyi alırsak o kadar kirletmiş gibi oluruz. Gerçi erkekler bunun tam tersini düşünür. Her kadın başka bir hayattır zırvalıkları. Zırvalık işte. Hepsinde benzer yaşanmışlıklar benzer sorunlar benzer hatta aynı cümleler.


Derinden bir ohhh be! Diyebilmek ve diyebilmeniz dileğimle…

2 yorum:

Adsız dedi ki...

kedi köpekle arkadaşlık sorumluluk aldırır bir çocuğun olsa bakabilecek misin ölç tart ona göre beni al yiğido demektir.hayvan istismarı yapmakta üzerimize yok bebee istanbuldan bildiriyorum ki yazın şaane olmuş birazdan bütün elçiliklerde dileğin için mum yakacağım bilesin.

uykumgeldiyine dedi ki...

mumları yaktın mı çocuğum :) çok dilek dilememe rağmen hiçbiri bir işe yaramadı :)